تعویض مفصل شانه

تعویض مفصل شانه

علت بروز درد و آسیب شانه چیست؟

عوامل متعددی باعث بروز درد در ناحیه شانه می شوند، از جمله:
– استئوآرتریت
استئوآرتریت و یا ساییدگی مفصل، بیماری تخریبی است که عمدتا از سنین 50 سالگی به بعد، ظاهر می شود. در چنین شرایطی، استخوان ها بر روی هم ساییده می شوند، و مفصل شانه نیز نرم خواهد شد. به مرور زمان، شاهد سفتی و درد در ناحیه شانه خواهیم بود. متاسفانه راهی برای پیشگیری از بروز این عارضه وجود ندارد.
– آرتریت روماتوئید
آرتریت روماتوئید، عارضه ای است که در آن، مخاط سینوویال اطراف مفصل، ملتهب و ضخیم می شود. چنین التهاب و تورمی، در نهایت منجر به آسیب غضروف، درد و سفتی مفصل خواهد شد. آرتریت روماتوئید، یکی از شایع ترین انواع آرتریت التهابی یا روماتیسم می باشد.
– آرتریت ناشی از آسیب و صدمه
این نوع آرتریت، آسیب شدید شانه محسوب می شود. شکستگی استخوان های شانه و یا پارگی تاندون ها و رباط های شانه، منجر به آسیب غضروف آرتیکولار، و در نهایت درد شانه و محدود شدن دامنه حرکتی و عملکردی شانه می شود.
– شکستگی های شدید

تماس و مشاوره : 02126709527
footer footer
دکتر نیما قمشی

دکتر نیما قمشی

من دکتر نیما قمشی متولد ۱۳۵۴ تهران هستم. فارغ‌التحصیل رشته ارتوپدی دانشگاه شهید بهشتی در سال ۱۳۸۸ می‌باشم. در استان سیستان و بلوچستان و همچنین استان آذربایجان غربی هر کدام بمدت سه سال به هموطنانم خدمت میکردم. اکنون محل فعالیتم در تهران و پاکدشت می‌باشد. دوره فوق تخصصی زانو و شانه را نیز گذرانده ام.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما